Koronavirus byl pro nás posledním hřebíčkem do rakve

Níže trošku rozepíši, jak nás zasáhla koronavirová krize a proč končíme.

 

Na prvním místě bych rád zmínil, že společnost nebyla v dobré kondici, neměli jsme rezervu a bohužel i dluhy, jež jsme nabrali dříve nás stále doháněli a tak společnost fungovala v podstatě z ruky do huby a když jen trochu klesly prodeje, vlivem sezónnosti atd. vždy jsme to významně pociťovali.

 

Jak se tedy stalo?

 

V první vlně koronavirové krize, kterou si pamatujete jako nálety na obchody se většina našich výrobků prodala.

Naše partnerské prodejny tak učinili objednávky, nicméně takovou skladovou zásobu jsme neměli a tak jsme se z posledních peněz pustili do výroby.

Výroba nám trvá, pokud jde o více druhů cca. týden, od nákupu surovin po zahájení distribuce. 

 

Krize ale nabrala na obrátkách, nařídila se karanténa a běžní občané změnili nákupní chování a již nekupovali trvanlivé potraviny, ale potraviny okamžité spotřeby, či suroviny pro přípravu domácích pokrmů. Tento fakt spolu s obavou o budoucnost měli za cíl zrušení 80% objednávek. 

Souběžně přišel zákaz farmářských trhů a dalších akcí. E-shop jsme v té době sice měli v plánu spustit, ale ještě tomu tak nebylo. 

Situace se nelepšila několik týdnů. Nyní již sice vše vypadá optimističtěji, nicméně již nám byla ukončena nájemní smlouva a jelikož proces schválení nové výrobny je na měsíce a ani nedisponujeme financemi na další provoz, museli jsme přejít ke kroku ukončení činnosti společnosti.

 

Státní pomoc, která je majoritně čerpána z fondů EU má za podmínku, že společnost nesmí dlužit, což nás vyřazovalo z případné pomoci a takto jsme naráželi v podstatě ve všech případech, takže jedinou pomocí pro nás bylo začít rychle a hodně vydělávat, což se bohužel a zcela pochopitelně nestalo.

 

Karbanátky které jsou na e-shopu skladem jsou opravdu poslední.

 

Děkujeme všem za podporu, slova chvály a hlavně za to že Vám od nás chutnalo. 

 

Ať se Vám všem daří. Za "Rybí dobroty od Helenky" jednatel Lukáš Votrubec.