Proč to vlastně děláme?

Jaké je poslání rybích dobrot od Helenky?

 

poslání, tedy něco vyššího, než je obyčejné vydělávání peněz a zdroj obživy je u nás jednoduché.

Prostě chceme minimálně v České republice zvýšit konzumaci rybích produktů.

 

Dále v článku vám sdělíme odpovědi na otázky PROČ? a JAK?.

 

PROČ?

 

  • Konzumace ryb je v České republice dlouhodobě pod průměrem zemí EU.

V řeči čísel to je 5,9 Kg dle údajů ke konci roku 2019 na obyvatele, oproti EU průměru 22 kg/ na obyvatele. U nás si myslíme, že hlavními důvody jsou kosti obsažené v rybích produktech, kdo by chtěl hodiny preparovat oběd, či večeři, než se konečně nají. A druhým důvodem je pro některé občany nelibé aroma rybích produktů. A jedním z dalších důležitých aspektů je cena rybího masa. Výrobky z ryb prostě nepatří k těm nejlevnějším na trhu.

 

  • Ryby jsou neuvěřitelně zdraví prospěšnou potravinou. 

Obsahují vysoké množství kvalitních bílkovin (15-20 g na 100 g), nízký obsah cholesterolu, nulový obsah sacharidů, jsou bohaté na zinek, selen, železo a vitamín B12. Mořské ryby jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin a jódu. 

Konzumace rybího masa snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému. Aktivně snižuje cholesterol, krevní tlak, tvorbu trombů, snižuje riziko infarktu, má výborný vliv na udržení správných funkcí nervové soustavy a mozku. Dále snižuje riziko diabetu 2. typu, zlepšuje činnost štítné žlázy a má pozitivní vliv při léčbě rakoviny.

Omega-3 mastné kyseliny se podílejí na redukci hmotnosti a nadbytečného podkožního tuku, díky nim tělo při fyzické aktivitě lépe dokáže využít energii z tuků.

Omega-3 rovněž významně ovlivňují vzhled kůže, její pružnost a hebkost, tvorbu vrásek, vzhled a kvalitu vlasů a nehtů, zmírňuje příznaky lupénky, zlepšují kvalitu spánku a jsou nezbytné pro vývoj očí.

 

JAK?

 

  • Ryby bez kostí - naše výrobky kosti neobsahují
  • Ryby bez práce - naše výrobky jsou již tepelně opracované a stačí je pouze otevřít a začít konzumovat.
  • Ryby za rozumnou cenu - jak jsme již psali dříve, rybí maso bohužel nepatří k těm nejlevnějším, nicméně u našich výrobků ušetříte jednu obrovskou proměnnou a tou je Váš čas. Několik zákazníků nám již potvrdilo, že si zkusili propočítat, kolik je bude stát výroba našich produktů doma a za předpokladu, že maso nedostanete zadarmo, je cena od nás levnější a ještě s nulovým nákladem na zpracování. A jak říkají v reklamách...."to už se vyplatí".
  • Ryby nemusí být cítit - rybí karbanátky, které vyrábíme jsou naloženy v octovém sladkokyselém nálevu a tak ryby, které jsou méně aromatické, jako například treska, či hejk chutnají i konzumentům, kteří by jinak rybu prostě nepozřeli.

 

Děkujeme za Váš čas strávený nad tímto článkem.